SPOTKANIE ON-LINE Z FIRMĄ DB PORT SZCZECIN

DB PortPort-dźwigi

27.01.2021r. uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodach: technik eksploatacji portów i terminali, technik logistyk i technik informatyk morski uczestniczyli w spotkaniu on-line z firmą DB PORT Szczecin. Już wcześniej mieliśmy okazję gościć przedstawicieli firmy w naszej szkole, którzy opowiedzieli o swojej działalności.
DB Port Szczecin jako portowy przeładowca posiada bogate doświadczenie w przeładunkach drobnicy, sięgające lat 50-tych XX wieku.
Do głównych grup ładunkowych DB Port Szczecin należą kontenery oraz drobnica zjednostkowana, tj. wyroby stalowe, metale nieżelazne, granity, celuloza i papier. Kolejną grupą są ładunki ciężkie i ponadgabarytowe oraz inne, jak np. kakao w workach, towary niebezpieczne czy nawozy luzem.
Tematem wczorajszego wykładu było właśnie "Obsługa ładunków drobnicowych".
Na kolejne spotkanie zapraszamy już w lutym!
Edyta Antkowiak-Szadkowska