Przedmiot: W sieci. Lekcja 2. Temat: DBI.

Dzień bezpiecznego internetu

Zgodnie z zapowiedzią - przypominamy się z "internetowymi zagadnieniami":) Z przyjemnością informujemy, iż 9 lutego 2021 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to, począwszy od 2004 r., obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej krajów na całym świecie, a na celu ma przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W tym roku hasło przewodnie akcji brzmi: Działajmy razem! W związku z tym proponujemy wszystkim uczniom naszej szkoły wspólną zabawę - konkurs, mający na celu sprawdzić, co wiemy m.in. na temat bezpieczeństwa w sieci. Obiecujemy, że w najbliższym czasie przypomnimy najważniejsze zasady poruszania się po Internecie oraz rozjaśnimy jego ciemne zakamarki, rozwiewając przy tym wątpliwości, jakie być może pojawią się przy niektórych pytaniach konkursowych... :>

Poniższy link będzie dostępny tylko 9 lutego w godzinach 12.00-18.00. Życzymy powodzenia wszystkim odważnym!:)

.::KONKURS KONKURS KONKURS KONKURS KONKURS::.

Pamiętajcie, że w razie potrzeby możecie zwrócić się o pomoc do nas (nauczycieli, pedagogów), przyjaciół, rodziny lub skontaktować się z osobami pełniącymi dyżury w poniższych instytucjach:

telefony

W sytuacji popełnienia przestępstwa nieodzowne będzie poinformowanie o nim policji - przestępstwa popełniane w świecie wirtualnym nadal są przestępstwami!