Biesiada Marynistyczna

12 maja 2021 roku w ZCEMiP odbyła się zdalna Biesiada Marynistyczna poświęcona finałowi tegorocznych regat The Tall Ship Races 2021, które już po raz czwarty zagoszczą w Szczecinie.
Oficjalnego otwarcia biesiady dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Moskal. Następnie głos zabrali Pani Halina Maińska – Dyrektor biura armatorskiego żaglowca Kapitan Borchard i prezes Fundacji im. Kapitana Olgierda Borcharda oraz Pan Jerzy Szwoch – wieloletni kapitan Daru Szczecina. Nasi goście niejednokrotnie byli uczestnikami TTSR, osiągali znaczące sukcesy i miejsca na podium. Uczniom biorącym udział w biesiadzie opowiedzieli jak przebiegają regaty, jakie towarzyszą emocje podczas rywalizacji na wszystkich etapach żeglarskich zmagań.
Pani Zofia Sadłowska - przedstawiciel Centrum Żeglarskiego z działu organizacji imprez i współpracy międzynarodowej - opowiedziała o historii regat, o szczegółach wyścigu żaglowców i zapoznała nas również z atrakcjami finału wydarzenia ważnego dla naszego miasta.
Na koniec obejrzeliśmy multimedialną prezentację pokazującą naszych uczniów jako uczestników I etapu regat: Aarhus-Helsinki-Tallin, 04.07.- 22.07.2013 r.
Zapraszamy wszystkich na finał Zlotu Wielkich Żaglowców w dniach 31.07.-03.08.2021 r. w Szczecinie. A za rok do udziału w rejsach podczas kolejnych regat.

Szkolne Koło Edukacji Morskiej