Dzień sportu 2021

W dniach 14-15 września odbyły się zawody w ramach Dnia sportu i tygodnia integracji uczniowskiej. Podczas dwóch dni zaciętej sportowej rywalizacji dopisała pogoda, uczestnicy oraz dobry humor.

14 września do rywalizacji przystąpiły klasy 3 i 4, brały udział w międzyklasowych w turniejach piłki nożnej, piłki koszykowej 3-osobowej i w zawodach szkolnych ”siłaczy”.

W turnieju piłki nożnej wzięło udział 8 reprezentacji klasowych. Po zaciętej rywalizacji, klasyfikacja końcowa:

• I miejsce - 3TmeG,
  • II miejsce - 4Tmoż,
  • III miejsce – 3TmoG.

W turnieju koszykówki walczyło 5 zespołów. Po bardzo wyrównanej rywalizacji, ogromnym wysiłku i wielkich emocjach jakie towarzyszyły zawodnikom i kibicom, rozgrywki zakończyły się następująco:

• I miejsce ex aequo - klasy 4Tn/3Tn, 3TmoG, 3TmeG,
  • II miejsce – 3TmeP,
  • III miejsce – 3TmomP.

W zawodach szkolnych „siłaczy” najsilniejszymi uczniami w konkurencji podciągania na drążku okazali się:

• I miejsce - Krystian Śliwiński 3TlotG,
  • II miejsce - Maciej Prygiel 3TnG,
  • III miejsce - Hubert Maciejewski 4Tiw.

W konkurencji pchnięcia kulą w kategorii dziewcząt - brawo!- klasyfikacja następująca:

• I miejsce – Ola Szymczyk 3TlimP,
  • II miejsce – Julia Podgórska 3TlimP,
  • III miejsce – Nikola Dąbrowska 3TloG.

W kategorii chłopców w pchnięciu kulą zawodnicy uplasowali się następująco:

• I miejsce – Piotr Czerniak 4Tiw,
  • II miejsce – Jakub Gajdemski,
  • 3TlotG III miejsce – Mateusz Pasik 4Tbom.

Łącznie czynny udział w zawodach z klas 3 i 4 wzięło około 100 uczniów.

15 września, w drugim dniu sportowych rozgrywek udział wzięły klasy 1 i 2. Uczniowie rywalizowali międzyklasowo w różnorodnych grach i zabawach sprawnościowych, które odbywały się w formie wyścigów. W zawodach uczestniczyły wszystkie klasy 1 oraz 5 klas 2. Tu również reprezentantom klas towarzyszyły emocje, duży wysiłek fizyczny oraz dobra zabawa. Zawodnicy rywalizowali w 12 wyścigach.

W kategorii klas 1 kolejność była następująca:

• I miejsce - 1Tme pkt 37,
  • II miejsce – 1Tiw pkt 34,5,
  • III miejsce – 1Tn pkt 31.

W kategorii klas 2:

• I miejsce – 2Tme,
  • II miejsce – 2Tmom,
  • III miejsce – 2Tiw.

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom naszych zawodów bardzo dziękujemy za udział i rywalizację FAIR PLAY, szczególnie podziękowania wszystkim zaangażowanym wychowawcom.

Organizatorzy - Katedra Wychowania Fizycznego ;)