Z wizytą w TOEE w Zalesiu

W poniedziałek (04.10.21r.) klasa 1Tme odwiedziła Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu (TOEE). Położony jest on w malowniczym i bogatym przyrodniczo otoczeniu Nadleśnictwa Trzebież, blisko Puszczy Wkrzańskiej. Główną ideą Ośrodka jest propagowanie wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie, a także szeroko rozumianych naukach ścisłych. Przez zabawę do nauki – to hasło przyświeca TOEE.

Otrzymaliśmy sporą dawkę wiedzy o przyrodzie. W Sali Ekosystemów mogliśmy się przekonać jak ciężkie jest poroże jelenia i dowiedzieć się jak powstrzymać atak niedźwiedzia (najlepsze wg pana Tadeusz Leśnika – naszego przewodnika po TOEE - są cukierki „krówki” i batoniki „Grześki”). Dzięki pokazowi w multimedialnym kinie sferycznym odbyliśmy podróż w nieznane i dalekie przestrzenie naszej galaktyki nie ruszając się z miejsca. Dynamiczne obrazy wyświetlane wewnątrz kopuły dały nam złudzenie uczestnictwa w niezwykłym spektaklu światła i dźwięku. Spacerując po ogrodzie dydaktycznym nauczyliśmy się odróżniać różne gatunki ziół. Podczas spaceru wokół ośrodka doszło też do spotkania pierwszego stopnia jednej z uczestniczek naszego wyjazdu z zaskrońcem. Zaskroniec przeżył!

Dziękujemy pani pedagog - K. Michoń i naszej wychowawczyni pani E. Pierzchale za organizację wycieczki do TOEE.

Uczniowie z klasy 1 Tme