2013.04.26-Żegnamy absolwentów Technikum Morskiego i Politechnicznego

26 kwietnia 2013 roku pożegnaliśmy pierwszych 115 absolwentów Technikum Morskiego i Politechnicznego ZCEMiP, którzy kształcili się w zawodach: informatyk, mechanik, mechatronik, mechanik okrętowy, nawigator morski, technik budowy okrętów.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście : Kapitan Żeglugi Wielkiej Mirosław Wielgosz, przedstawiciele Rady Rodziców Leszek Witkowski i Kazimierz Trąbka, rodzice absolwentów.

Podczas uroczystości wybitni absolwenci:

1. Sebastian Maziak – 4Ti,
  2. Bartłomiej Chrastina- 4Tme,
  3. Przemysław Borecki – 4ATBO,
  4. Dawid Syczewski- 4BM.

wpisali się do Złotej Księgi Absolwentów. Wychowawcy odczytali laudacje, które przybliżyły zgromadzonym osobowość i osiągnięcia absolwentów. Na ręce rodziców wybitnych absolwentów zostały złożone listy gratulacyjne.

Pani Dyrektor Elżbieta Moskal wręczyła nagrody również tym, którzy mieli dobre i bardzo dobre wyniki w nauce:

1. Paweł Wawrzyński- 4TI,
  2. Damian Patoleta– 4TME,
  3. Marcin Giera- 4TM,
  4. Dariusz Mendocha - 4TME,
  5. Piotr Indyka- 4TME,
  6. Marek Boryta– 4Tm,
  7. Damian Kubrak - 4TM,
  8. Adrian Rajman – 4ATBO,
  9. Daniel Pilarczyk – 4ATBO,
  10. Paweł Witkowski – 4AM,
  11. Amadeusz Opas – 4AM,
  12. Tomasz Rubczak – 4AM,
  13. Marika Tymosz– 4 AM.

W dalszej części spotkania nagrodzono tych , którzy pracowali na rzecz społeczności szkolnej:

1. Patrycja Frąszczak- 4Ti,
  2. Adrian Gawroński- 4Ti,
  3. Artur Kopacz- 4Tm,
  4. Nikodem Płaczek- 4Tme,
  5. Piotr Indyka – 4Tme,
  6. Artur Skrzypczak- 4Tme,
  7. Grzegorz Wachowicz- 4Tme,
  8. Henryk Szyszka- 4 Tme,
  9. Damian Patoleta- 4Tme,
  10. Marcin Giera- 4Tme.

Wyróżnieni zostali również Ci, którzy rozsławili imię szkoły zdobywając wysokie lokaty w ważnych konkursach przedmiotowych:

1. Henryk Szyszka – zajęcie 4. miejsca w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości w roku szkolnym 2012/2013,
  2. Bartłomiej Chrastina – za zajęcie 2. miejsca indywidualnie i 2. miejsca drużynowo w Wojewódzkim Konkursie o tytuł Supertechnika Mechatronika,
  3. Daniel Matus – zajęcie 8 . miejsca indywidualnie i 2. miejsca drużynowo w Wojewódzkim Konkursie o tytuł Supertechnika Mechatronika,
  4. Adrian Antonowicz- 4AM- - za osiągniecie tytułu laureata ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych,
  5. Daniel Sukiennicki – 4AM- za osiągniecie tytułu laureata ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych.

Następnie uhonorowano sportowców, którzy trenując pod kierunkiem panów Tomasza Jechny:

1. Patryk Wosiek – 4Tme,
  2. Mateusz Krasowski- 4Tme,
  3. Mateusz Gejdyk- 4Tme,
  4. Mateusz Kalinowski- 4 Tm ,
  5. Patryk Tołek – 4Tm,
  6. Bartosz Ślęzak – 4Tm,
  7. Tomasz Piesik – 4Tm,
  8. Grzegorz Ptaszek – 4Tm)

i Sławomira Giecewicza:

1. Tomasz Rubczak- 4AM,
  2. Mateusz Kardaś- 4AM,
  3. Mateusz Gajewski- 4AM,
  4. Paweł Witkowski - 4AM,
  5. Mariusz Gałat– 4BM,
  6. Igor Kamiński- 4BM,
  7. Maciej Sitkowski- 4BM,
  8. Adrian Babij-4BM,
  9. Dawid Syczewski- 4BM

wyzwolili w nas wiele pozytywnych emocji.

Paweł Wawrzyński podziękował w imieniu wszystkich absolwentów nauczycielom za satysfakcjonująco czas spędzony w murach dawnej „metalówki” przy Hożej 6 i podarował pani Dyrektor pamiątkowe tabloo. Potem nastąpiła część nieoficjalna, podczas której abiturienci obejrzeli scenkę rodzajową przedstawiającą w krzywym zwierciadle egzamin maturalny, który czeka absolwentów za 10 dni. Po uroczystości absolwenci zasadzili w alei absolwenta pamiątkowe drzewo symbolizujące więź ze szkołą.

Wszystkim absolwentom życzymy, aby ich życiowe decyzje okazały się trafne, ale jeśli kiedyś coś Wam się nie uda, pamiętajcie, że nie wolno się poddawać i rezygnować z marzeń. Cele osiągnięte z wysiłkiem i nakładem własnego zaangażowania, warte są najwięcej. Mamy nadzieję, że będziecie dobrze wspominać pobyt w szkole. Przed Wami teraz jedne z największych wyzwań w Waszym dotychczasowym życiu – matura i egzamin zawodowy. Życzymy Wam , aby Wasze życie osobiste układało się jak najlepiej, żebyście znaleźli w życiu prawdziwą miłość, wierną przyjaźń i żeby przypadkiem nie spełniły się Wasze wszystkie marzenia, bo do czego będziecie wtedy dążyć?