Solidarni z Ukrainą - ZCEMiP

„Nigdy nie wiesz, jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem, jakie masz”.
Bernard M. Baruch

W obliczu wojny na Ukrainie, chcieliśmy naszym sąsiadom dać gest solidarności, wszak jak mówi przysłowie „przyjaciół poznaje się w biedzie"
„Ukraina – to Ty”, bo taki nosi tytuł piosenka Tiny Karol, którą dzisiaj chcę Wam zaprezentować. To piękny utwór patriotyczny. Sama autorka nie wiedziała jak wymowny to będzie przebój. W nagraniu piosenki udział wzięli uczestnicy programu "Голос діти", czyli dziecięcej wersji popularnego programu "The Voice". Utwór stworzyła sama wokalistka z pomocą Nikolaya Brovchenko.
Piosenka mówi o wolności, o tym czym dla wokalistki jest jej ojczyzna.

A teraz w tym przepięknym, wzruszającym utworze zaprezentują się uczniowie ZCEMiP: Anhelina Dubetska, Julia Marian, Julia Podgórska, Inga Wierzbowska, Artur Prokopczuk i Jakub Szyburski.
Bardzo dziękuję Pani Halynie Tulchevskiej za przetłumaczenie na język ukraiński prologu a także Mariuszowi Szadkowskiemu za pomoc przy realizacji tego projektu.

Zapraszam
Edyta Antkowiak-Szadkowska