Wycieczka klasy 1Tn

W dniu 07.06.2022 odbyła się wycieczka klasy 1 Tn, której celem było poznanie historii Cmentarza Centralnego. Uczniowie mogli poznać miejsca szczególnie istotne dla kultury i pamięci historycznej. Uczestnicy wycieczki odwiedzili między innymi kwatery zasłużonych dla miasta Szczecina, groby żołnierzy walczących w kwietniu 1945 w bitwie o Szczecin, pomniki pamięci m.in. Pomnik ofiar Katynia, Pomnik pamięci tych, którzy nie powrócili z morza, Pomnik ofiar nacjonalistów ukraińskich i inne. Ciekawym miejscem okazały się ruiny fortu ćwiczebnego, o którego istnieniu wie niewielu szczecinian. Zwiedzanie cmentarza trwało ponad 2 godziny. Uczniowie zmęczeni wrócili do szkoły około godziny 13 bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. Organizatorami wycieczki byli nauczyciele ZCEMiP Klaudia Kucharska i Arkadiusz Minko.