Dzień Ziemi 2023 w naszej szkole

Dzień Ziemi w naszej szkole trwał dwa dni.

Zaczęliśmy 20.04.2023r. od prezentacji naszych projektów, które specjalnie na tę okazję szykowaliśmy już od połowy 1 semestru. Podczas prezentacji klas: 1 Ts, 1 Tme, 2 Tme, 2 Tn, 2 Tmom, 1 Tep mogliśmy zobaczyć projekty, które dotyczyły recyklingu, ważności drzew owocowych w naszym ekosystemie i przyszłości korzystania z systemów energii odnawialnych.

Wszystkie projekty wskazywały, jak ogromna jest NASZA rola w ochronie i kształtowaniu środowiska naturalnego.

Dzień drugi Dnia Ziemi zaczęliśmy bardzo aktywnie. O 9:00 rano 21.04.2023 r. uczniowie z klas: 4 Tmomp, 2 Tiwp, 2 Tmep. 2 Ts, 2 Tnp pojawili się w holu głównym szkoły, skąd pojechaliśmy do Police i do Siedlic. Tam spotkaliśmy się z przedstawicielami Nadleśnictwa Trzebież.
Sadziliśmy LAS – bardzo ważny element ekosystemu. W okresie wiosennym sadzi się drzewa iglaste. My sadziliśmy sosnę. Zostaliśmy poinstruowani jak należy prawidłowo sadzić drzewa.
„Przodownikami pracy” okazali się uczniowie klasy 2 Tiwp – posadzili trzy wiadra malutkich sadzonek. Jednocześnie panowie leśnicy uświadomili nam, jak wiele w środowisku leśnym zależy od NAS.
Jesienią pojedziemy sadzić drzewa liściaste!!! To dla NAS i ŚRODOWISKA!
Dostaliśmy sadzonki sosny, które posadzimy na terenie wokół naszej szkoły. Im więcej drzew, tym lepiej – to oczywiste!

Dziękujemy za miłą atmosferę, która panowała w czasie naszej pracy!

Inicjatorkami pomysłu na obchody Dnia Ziemi były Panie Elżbieta Wołoszyn (biologia) i Izabela Malinowska (geografia).

Radosław Surowiec 2 Tmep

PS Zdjęcia można obejrzeć na fb szkolnym.