2013.06.06-Tytuł Mistrza Ortografii już przyznany!

Uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 1 przystąpili 6 czerwca br. do pierwszego etapu konkursu o tytuł Mistrza Ortografii. Polegał on na napisaniu niezwykle trudnego – jak się okazało-dyktanda. Pisownia wyrazów: „obżartuch”, „hipochondria”, „supermężczyzna”, „widzimisię”, „nie-Polak”, „spode łba”, na co dzień” i innych równie trudnych nie zniechęciła uczniów, a spowodowała chęć poznania tajników polskiej ortografii.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Klasa 1G

Daniel Kusztan, Paweł Aniołkowski, Dawid Sobol.

Klasa 2G

Patryk Mejza, Michał Grześkowiak, Mateusz Bochnak.

Klasa 3G

Kamil Matecki, Krystian Peda, Mateusz Silewicz.

Komisja konkursowa w składzie: Barbara Bielińska i Urszula Hajdukiewicz po sprawdzeniu testu, w  którym uczniowie mieli popisać się  nie tylko umiejętnością  poprawnego pisania, ale i znajomością  zasad rządzących pisownią,  wyłoniła Mistrza Ortografii. Został nim Patryk Mejza z klasy 2G, który zdobył 48 p. na 55p. możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zajął Kamil Matecki z klasy 3G (46,5p.)i z tej samej klasy Krystian Peda (45p.) uplasował się na trzecim miejscu.

Zgodnie z regulaminem konkursu Mistrz Ortografii otrzyma nagrodę na apelu kończącym rok szkolny, a ponadto ocenę celującą jako ocenę cząstkową z języka polskiego. Uczniowie, którzy zdobyli drugie i trzecie miejsce  otrzymają oceny bardzo dobre (cząstkowe) z języka polskiego i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie życzymy uzyskania wysokich wyników w przyszłym roku.