Dzień Ochrony Danych Osobowych 2024

28 stycznia 2024 r. obchodzony jest Dzień Ochrony Danych Osobowych, który został ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, który kompleksowo reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.
W tym roku jest on poświęcony przepisom RODO, w szczególności w kontekście nowych technologii.
W naszej szkole już niedługo również będziemy obchodzić Dzień Ochrony Danych Osobowych, a tymczasem zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli 31.01.2024 r. na
#ODOlekcje czyli zajęcia online pt. „Deepfake: fałszywa rzeczywistość w sieci – czy jesteś na to gotowy?”