Praktyki morskie 4 Tn i 4 Tmom

W tym roku praktyki morskie rozpoczynamy w Antwerpii. W rejsie na najsłynniejszym polskim żaglowcu Dar Młodzieży udział biorą trzy szkoły morskie: z Gdańska 44 uczniów, z Kędzieżyna Koźla 24 uczniów i ze szczecińskiego ZCEMiP 27 uczniów z klas 4 Tn i 4 Tmom.
Pomimo długiej podróży autokarem i brzydkiej aury udało nam się zwiedzić to piękne i ciekawe miasto w Belgii. Nabyliśmy wiele prezentów dla naszych bliskich, spróbowaliśmy belgijskiej czekolady i przepysznych belgijskich frytek, bu powrócić na pokład i podjąć nasze morskie obowiązki i naukę. Wyjście z portu w Antwerpii nieco się przedłuża ze względu na panujący sztorm na Morzu Północnym, ale już niebawem pilot wyprowadzi nas na szerokie wody i pożeglujemy w kierunku Wysp Szetlandzkich.
Co nas czeka na morzu – tego nie wie nikt, jednak jesteśmy jedną załogą i zawsze możemy na siebie liczyć – to jest nasza siła!
Opiekun praktyk - Wojciech Tomczak