Sukces na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości

17 kwietnia 2015 r. w Koszalinie odbył się XLII finał eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B. ZCEMiP reprezentowali uczniowie uczący się na kierunku technik mechatronik – Robert Daniłowski (4Tme), Bartłomiej Kucharczyk (4 Tme) i Damian Pokidański (2 Tme). Zagadnienia poruszane na Olimpiadzie dotyczyły prawa własności przemysłowej (wynalazki, wzory użytkowe, prawo patentowe). Województwo zachodniopomorskie zostało podzielone na dwa okręgi  - Koszalin i Szczecin.
Robert Daniłowski zajął I miejsce w okręgu szczecińskim i dzięki temu, po raz drugi z rzędu będzie reprezentował Szczecin na finale ogólnopolskim w dniach 29-30 maja, który odbędzie się tym razem w Świdnicy.
Laureaci finałowej rozgrywki w nagrodę są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!!

Drużynę ZCEMiP do Olimpiady przygotowywał pan Łukasz Śmigiel.