2Tiw na wykladzie profesora Andy Hoppera

W dniu 21 kwietnia klasa 2Tiw pod opieką p.p. Mariusza Szadkowskiego i Remigiusza Drozdowskiego była na wykladzie profesora Andy Hoppera (twórcy między innymi Raspberry PI czy protokołu RealVNC). Wykład - cześciowo w języku angielskim - odbył się w sali wykładowej Wydziału Nanotechnologii ZUT.Oprócz nas w wykładzie uczestniczyli studenci ZUT. Głownym tematem wystąpienia profesora Hoppera było przekuwanie wynalazków naukowych na konkretne inwestycje biznesowe.

Po wykładzie pana Hoppera i sesji pytań od widowni, następnymi prelegentami byli dwaj studenci z Politechniki Łódzkiej, którzy przybliżyli pomysł kapsuły transportowej o nazwie HyperLoop. Pomysłodawca tego nowego środka transportu jest Eugen Musk, znany ze swoich przedsięwzięć takich jak: PayPal, samochód elektryczny- Tesla Motors czy podróże na Księżyc i Marsa - SpaceX.

Po nich zapresentował się Robert Król, przybliżając słuchaczom ideę projektu Cyfrowi Wynalazcy. Jest to grupa nauczycieli z pasją IT, która uczy dzieci i młodzież kreatywnego myślenia poprzez programowanie

Ogólnie całe spotkanie trwało 2 godziny, które nasza młodzież uznała za dobrze spędzone.

Remigiusz Drozdowski, Mariusz Szadkowski