Uczestniczymy w warsztatach teatralnych

Jak ważne jest słowo i jak można z nim pracować - o tym przekonali się nasi uczniowie, biorąc udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Zachodniopomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie w Książnicy Pomorskiej. Impreza miała tytuł "...A słowo ciałem się stało i ... wciąż mieszka miedzy Wami.." - kreowanie postaci scenicznych przy pomocy warsztatu i doświadczenia. Z młodzieżą spotkała się para aktorów - pochodząca ze Szczecina Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński. Oboje pracują w teatrach warszawskich, teatrze radiowym. Pani Anna znana jest także z ról filmowych. Ponadto dubbinguje postaci ze znanych kreskówek i gier komputerowych. Ponieważ każdy z nas jest trochę aktorem, pewne techniki są mu bardzo przydatne. Dlatego nie dziwi, że nasi uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Niektóre rady mogą się przydać chociażby na maturze! Czekamy na kolejną taką imprezę.