"TŁUMY GIMNAZJALISTÓW W ZCEMIP"

Dni Otwarte na Hożej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Około 250 gimnazjalistów wraz z nauczycielami i rodzicami odwiedziło naszą szkołę i zapoznało się z ofertą kierunków kształcenia w przyszłym roku szkolnym. Mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach przygotowanych przez młodzież i nauczycieli naszej szkoły, oraz spotkać się z pracodawcami którzy przekonywali ich do tego, aby wybrali szkołę uczącą zawodu. Gościliśmy Pana Bartosza Fabiańczyka - Prezesa Związku Polskich Armatorów Śródlądowych, Pana Zbigniewa Antonowicza - Prezesa Stowarzyszenia "Odrą w Świat", Pana Krzysztofa Ozygałę - dyrektora generalnego firmy Partner - Ship, Pana kpt. Jacka Trojanowskiego, przedstawicieli Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego z Panią Magdaleną Zagrodzką oraz Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego z Panem Prezesem Andrzejem Podlasińskim na czele. Różnorodność zajęć była tak duża, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były min. pokazy musztry, szybki kurs pierwszej pomocy medycznej, można było zobaczyć jak uczniowie programują roboty z klocków Lego, nauczyć się wiązać węzły marynarskie. Była możliwość obejrzenia pracowni zawodowych. Uczniowie zamiejscowi mogli odwiedzić internat. A skoro w naszej szkole są klasy wojskowe - nie mogło także zabraknąć wojskowej grochówki serwowanej przez nauczycieli :).

W przyszłym miesiącu planujemy powtórzyć Dni Otwarte ZCEMiP. O dacie poinformujemy wkrótce. A teraz zapraszamy na fotorelację