Internat - ważna informacja !

ZAKWATEROWANIE UCZNIÓW W INTERNACIE

W związku z remontem części internatu, zakwaterowanie młodzieży odbędzie się według następujących zasad:

• 4 WRZEŚNIA 2017r. chłopcy-uczniowie klas technicznych drugich ,trzecich i czwartych, po zakończeniu zajęć w szkole spotykają się w holu szkoły i z wychowawcami z internatu jadą do Schroniska Młodzieżowego „Cuma”. Będą tam mieszkać do czasu zakończenia remontu - najpóźniej do 15 września 2017r.
  • 4 WRZEŚNIA 2017r. w internacie przyszkolnym przy ulicy Hożej 6 ,od godziny 7.00 kwaterowani będą: gimnazjaliści, dziewczęta i wszyscy uczniowie klas pierwszych technicznych (uczniowie nowo przyjęci), którzy powinni zgłosić się do internatu z rodzicem lub opiekunem prawnym.

W tym dniu będzie obiad i kolacja dla wszystkich wychowanków internatu.

PROSZĘ DOKONAĆ OPŁATY ZA INTERNAT ZA WRZESIEŃ (20 DNI) PRZED PRZYBYCIEM DZIECKA DO INTERNATU:

• UCZNIOWIE GIMNAZJUM SPORTOWEGO:255,50ZŁ
  • UCZNIOWIE KLAS TECHNICZNYCH: 411,00ZŁ

OPŁATY MOŻNA DOKONAĆ NA KONTO LUB W KASIE SZKOŁY. NR KONTA: PKO BP    15 1020 4795 0000 9802 0278 3736

2.   Odpłatność za pobyt w internacie w roku szkolnym 2015/16 wynosi:
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

• 135,00 zł za miesiąc - mieszkanie
  • 14,00 zł dzienna stawka żywieniowa

Uczniowie Gimnazjum Sportowego

• 9,50zł –dzienna stawka żywieniowa
  • 67,50zł -mieszkanie

Wniesiona opłata za posiłki ulega zwrotowi w przypadku gdy nieobecność wychowanka w internacie zostanie zgłoszona najpóźniej dzień wcześniej do godz. 10.00.

4.   Wszyscy mieszkańcy internatu muszą być w nim zameldowani na pobyt czasowy. Dokumenty potrzebne do zameldowania:
- wypełniony wniosek, dostępny u wychowawców
- skrócony odpis aktu urodzenia, poświadczenie zameldowania na pobyt stały lub dowód osobisty

Wychowanek, który rezygnuje z mieszkania w placówce zobowiązany jest do wymeldowania się.

5. Rodzice (opiekunowie prawni) wychowanków ze specyficznymi problemami zdrowotnymi maja obowiązek zgłoszenia tego faktu pracownikom pedagogicznym internatu (wychowawcom grup).

Wychowankowie ze specyficznymi problemami zdrowotnymi przyjmowani są do internatu na podstawie zaświadczenia lekarskiego, zezwalającego na pobyt w internacie.

6.   W sytuacji gdy wychowanek w ciągu tygodnia opuszcza placówkę zobowiązany jest uczynić to za zgodą wychowawców oraz za potwierdzeniem telefonicznym, pisemnym lub osobistym ze strony rodziców ( opiekunów prawnych).

7.      Obowiązują następujące zwolnienia z internatu:
- w czasie wolnym od nauki własnej do godz. 16.30- wpis dokonywany jest w zeszycie wyjść
- po godz. 16.00 za wiedzą dyżurującego wychowawcy i po dokonaniu wpisu w zeszycie wyjść

8. Pobyt wychowanka w internacie w czasie trwania zajęć lekcyjnych możliwy jest w uzasadnionych okolicznościach, poparty pisemnym zwolnieniem ze szkoły.

9.   Kategorycznie zabrania się korzystania w pokojach mieszkalnych z wszelkiego rodzaju urządzeń grzewczych ( żelazka, farelki, opiekacze itp.).

10. Wychowankowie internatu mogą za zgodą wychowawcy korzystać z własnego sprzętu komputerowego ,o ile jego stan techniczny gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

W czasie nauki własnej dopuszczalne jest użytkowanie sprzętu komputerowego tylko i wyłącznie dla celów edukacyjnych. Wychowanek osobiście odpowiada za swój sprzęt, a w przypadku zniszczeń i kradzieży nie wysuwa roszczeń wobec placówki.

11.  Uczeń przyjeżdżając do internatu musi posiadać:
- własną pościel (kołdra, poduszka, poszwa, poszewka prześcieradło)wymiana minimum co 3 tygodnie
- ręczniki, przybory toaletowe, klapki pod prysznic
- komplet potrzebnych naczyń i sztućców ( do użytku osobistego).

W internacie obowiązuje zakaz wynoszenia naczyń ze stołówki.

12.  Inne sprawy wyjaśnia Regulamin Internatu .

13.  Telefony kontaktowe:
Wychowawcy:91 4282500