Klasa 2 G wysyła kartki do Powstańców

Uczniowie klasy 2 Gimnazjum Sportowego nr 1 postanowili rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018 od włączenia się
w ogólnopolską akcję „WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA”. Jest to inicjatywa, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukowanie społeczeństwa polskiego- szczególnie młodzieży oraz ukazanie sukcesów, dramatów, a także emocji, jakie towarzyszyły Powstańcom w czasie 63 dni walki o wolność, honor i przyszłość nie tylko stolicy, ale całego państwa polskiego.

Gimnazjaliści podczas zajęć historii, które odbyły się 12 września 2017 r. uczestniczyli w pogadance na temat dramatu II wojny światowej na ziemiach polskich, a także okoliczności wybuchu i przebiegu Powstania Warszawskiego, w którym aktywnie uczestniczyli ich rówieśnicy. Następnie uczniowie, na specjalnych pocztówkach umieścili swoje podziękowania dla Powstańców oraz osobiste przemyślenia związane z tym ważnym dla każdego Polaka wydarzeniem historycznym.

Uczniowie klasy 2G pragną zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w akcji „WYŚLIJ KARTKĘ DLA POWSTAŃCA”, która trwa
do 2 października 2017 r. Specjalne, bezpłatne pocztówki można znaleźć w wybranych urzędach pocztowych.