W Teatrze Współczesnym NA "Panu Tadeuszu"

Wielokrotnie czytany, wielokrotnie oglądany, przez naszych dziadków ubóstwiany – nieśmiertelny "Pan Tadeusz" - znowu gościł w Szczecinie. Okazuje się, że epos Mickiewicza jest wciąż na nowo odczytywany, także i dziś nie traci on na swojej popularności. Uczniowie naszej szkoły (klasy 2Tiw, 2Tm, 2Tbo,3Tm, 3Tme, 4Tl) w ostatni piątek września mieli okazję obejrzeć na deskach Teatru Współczesnego spektakl  "Pan Tadeusz". Większość z nas żywo zainteresowana była niecodziennością formą wyrazu, np. przyjazd Tadeusza do domu na wrotkach, drabiny na scenie czy wędrujące platformy. Podobało się nam, że aktorzy przemieszczali się pomiędzy widzami, rapujący koncert Jankiela aktorzy oraz niezwykle brzmiące bębenki. Chłopcy pokochali Gerwazego za modną, i dziś, fryzurę, choć i Telimena powabnie kołysząca się na piłce pobudzała naszą wyobraźnię.
Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorem - Konradem Pawickim - do którego mieliśmy całkiem sporo pytań. Wielu z nas, którzy chętnie zostali po spektaklu, dowiedzieli się np. w jaki sposób aktorzy opanowują tak trudny tekst jakim jest utwór
A. Mickiewicza, dlaczego wystrój sceny był minimalistyczny i jaką rolę odgrywały platformy.
Myślę, że chętnie byśmy ponownie zasiedli na widowni wraz opiekunem tego przedsięwzięcia p. Teresą Bindas,  a p. Mariusz  Szadkowski zorganizuje równie ciekawe spotkanie ze szczecińskimi aktorami.