PACZKA DLA BOHATERA

Dnia 16 grudnia 2017 roku rozpoczęła się akcja charytatywna skierowana do ludzi walczących o wolną Polskę, organizacji bojowych AK, NSZ, WIN oraz represjonowanych przez ustrój komunistyczny. Uczniowie klasy 2g Dawid Szala, Jakub Stachnik i Igor Kamiński wraz z opiekunem p.Teresą Bindas uczestniczyli w tym niezwykłym przedsięwzięciu na terenie naszego województwa. Spotkanie z Bohaterami było doświadczeniem, którego wcześniej nigdy nie przeżyliśmy – wspomnienia ludzi, ich łzy oraz niegasnąca miłość do Ojczyzny jest dla nas odkrywaniem historii na nowo. Cieszymy się, że tak wielu ludzi zgromadziło się w sobotę, chcąc pokazać Bohaterom, że nadal pamiętamy i doceniamy ich poświęcenie. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez głównego organizatora – Tomasza Sawickiego. Jego niespożyta energia oraz bezinteresowność nie pozwala nam nie być tu przy kolejnej tak szlachetnej akcji. Spotkania skończyły się późnym popołudniem, a my przepełnieni refleksją nad życiem wróciliśmy do domu.