2012.12.21 - Święta w szkołach młodzieżowych

Przedświąteczny okres wypełnia oczekiwanie na przyjście na przyjście Pana. Święta kojarzą się nam z domem rodzinnym, ubieraniem choinki, porządkami, cudownym zapachem pieczonego ciasta, wspólnym kolędowaniem. W niepowtarzalny świąteczny nastrój wprowadził wszystkich zgromadzonych spektakl "Świąteczne symbole" przygotowany przez uczniów wszystkich typów szkół ZCEMiP pod kierunkiem pań Izabeli Malinowskiej, Barbary Bielińskiej, Teresy Bindas i Marii Bojarskiej. Na scenie pojawiły się olbrzymie choinki, a obok nich stół gotowy przyjąć i ugościć każdego. Uczniowie, którzy brali udział w przedstawieniu, opowiedzieli, skąd się wzięła tradycja strojenia drzewka, co symbolizują prezenty gwiazdkowe, jaka jest symbolika szopki i chleba. Wszystkich ogarnęło wzruszenie, gdy nasz zespół muzyczny zaśpiewał znane i popularne kolędy. Trudno było się powstrzymać, aby nie śpiewać głośniej od występującej na scenie młodzieży.

Pani Dyrektor ZCE MiP Elżbieta Moskal - głowa naszej szkolnej społeczności - życzyła zgromadzonym przybyłym Gościom (pani Jolanta Białowąs- wizytator Urzędu Miasta Szczecin, Henryk Wawrowski – prezes ZZPN , Mirosław Masicz- trener koordynator ZZPN) oraz zgromadzonym nauczycielom i uczniom Świąt niosących odpoczynek i spokój, wypełnionych radością i optymizmem oraz Nowego Roku spełniającego wszystkie marzenia.

Już niedługo wymarzone ferie świąteczne! Z tej okazji życzymy wszystkim cudownych Świąt!