Zajęcia z pierwszej pomocy z Policyjną Grupą Ratowniczą

W dniach 27 -28 lutego uczniowie ZCEMiP wzięli udział w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy prowadzonych przez panów Jarosława Szubę i Mateusza Wobolewicza – policjantów z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą tworzących Policyjną Grupę Ratowniczą przy współpracy z TEB Edukacja w Szczecinie.

W nieszczęśliwych wypadkach pierwsze minuty decydują o przeżyciu. Zanim dojedzie Pogotowie Ratunkowe, mija kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, w których należy udzielić pierwszej pomocy. W tym czasie może pomóc każdy z nas. Panowie Policjanci w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazali uczniom wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Dzięki ćwiczeniom na fantomach uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę.

Bardzo dziękujemy Panom Policjantom i mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden raz będziemy mogli korzystać z ich wiedzy i doświadczenia z zakresu pierwszej pomocy.