227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

24 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie obejrzeli montaż poetycki, przeplatany krótkimi informacjami na temat ustawy, przybliżający atmosferę  1791 roku. Dodatkowy klimat stworzyły:  fragment  poloneza Michała Ogińskiego  Pożegnanie ojczyzny  oraz  świetne wykonanie przez uczniów piosenki Wiwat Maj, Trzeci Maj! Występ młodzieży nie tylko podkreślił potrzebę   pamięci o ważnych wydarzeniach  z historii Polski, ale także dostarczył nam wzruszeń i wrażeń artystycznych.

W przedstawieniu udział wzięli: Katarzyna Dończyk, Michalina Adamkiewicz, Piotr Kwiecień,  Łukasz Taberski , Klaudia Chodorowska- 2Tiwa, Nikola Boruczyńska - 1Tiwa, Wiktoria Stadnicka -1Tn, Milena Sowała, Kacper Zgirski - 1Tż,  Jacek Gawron - 2Tiwb oraz Oliwier Roczyński - 3G.

Nad oprawą dźwiękową i techniczną  czuwał Szymon Marczak - 2Tiwa.

Nie byłoby tej interesującej lekcji historii bez Pani Grażyny Suligi- Kwoki, Pani Małgorzaty Furmann i Pana Tadeusza Szlachetki.

Wszystkim  serdecznie dziękujemy!