Odwiedziło nas

05202896

Your IP: 18.215.161.19
Dziś jest: 2019-06-19Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością dla Kształcenia Morskiego

FaceBookTwitter


Strona główna

4 miejsce na Centralnym Zlocie Klas Mundurowych Żagań 2018

Z wielką przyjemnością pragniemy państwu zakomunikować, że reprezentacja klas wojskowych naszej szkoły zajęła III miejsce w konkurencji „Szkolenie ogniowe” oraz IV miejsce w „klasyfikacji generalnej” podczas zawodów sportowo-obronnych organizowanych w ramach IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych Żagań 2018.
Zlot obywał się, na terenie poligonu Żagań w rejonie Karliki. W zlocie brało udział 16 drużyn-reprezentacji województw. Aby wziąć udział w Zlocie, należało przejść eliminacje wojewódzkie. Nasza reprezentacja wygrała takie eliminacje, pokonując 6 drużyn z naszego terenu.
Podczas Zlotu naszą szkołę reprezentowali uczniowie czwartej, trzeciej i drugiej klasy wojskowej w składzie: kapitanowie drużyn – Kacper Ujazdowski i Hubert Małolepszy. Zawodnicy: Karol Wiewióra, Dariusz Harmoza, Marcel Strzykała, Sandra Grzesik, Aleksandra Niedźwiecka, Maciej Lewandowski, Radosław Czarny, Agata Gawron, Michał Iwon, Weronika Stępień, Marcel Szeligiewicz, Aleksandra Zioło, Bartosz Zaborowski, Damian Jóźwik, Przemysław Tęgosik, Radosław Szperling, Jakub Michno, Aleks Marach, Oliwia Łata, Mateusz Kwiatkowski, Jakub Jaszewski, Bartosz Jankowski, Tomasz Harmoza, Nicola Boruszyńska, Jakub Boczek.

Kapitanowie kierowali pracami zespołów podczas wszystkich konkurencji. Pierwsza, to marszobieg na 8 kilometrów, w czasie którego drużyny wykonywały różne zadania, np. strzelanie z karabinka sportowego, przenoszenie skrzynek z amunicją, transport rannego czy zespołowe przepychanie ciężarówki wojskowej. Podczas tej konkurencji osiągnęliśmy wynik, który uplasował nas na czwartym miejscu.
Kolejną konkurencją, rozgrywaną następnego dnia, były zadania typowo wojskowe, takie jak strzelanie z pistoletu i karabinka sportowego oraz rzut granatem. Tu również byliśmy drużyną z czwartym wynikiem.
Ostatnia konkurencja, to autoprezentacja szkoły. Zaprezentowaliśmy nasz pokaz musztry paradnej, przemarsz w kolumnie czwórkowej, zaśpiewaliśmy wojskową piosenkę marszową oraz przedstawiliśmy publiczności i jurorom film o tym, czym zajmują się klasy wojskowej w ZCEMiP. Sędziowie przyznali nam w tej kategorii również czwarte miejsce.
Największym sukcesem okazał się występ naszej reprezentacji w zadaniach związanych ze strzelaniem. Nasi strzelcy trafiali do tarcz tak celnie, że wyniki pozwoliły na zajęcie III miejsca w tej kategorii.
Nasi uczniowie mieli również okazję poznać tajniki wojskowego rzemiosła, porozmawiać z żołnierzami jednostek specjalnych i poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności na szkoleniach specjalistycznych, m.in. z SERE i walki wręcz.
Przez cały pobyt towarzyszyli im opiekunowie: pani Marta Jabłonowska, pan mjr rez. Dariusz Woźniak oraz pan Michał Dusza.
Ostatniego dnia, tj. w sobotę, na zakończenie Zlotu przybył minister Obrony Narodowej, który pogratulował wszystkim uczniom i nauczycielom, a najlepszym drużynom wręczył pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy równie wysokich osiągnięć w przyszłym roku.

  

GALERIA

 

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl