Cyberataki na infrastrukturę krytyczną - komunikacja, transport, energetyka

W ostatnich latach wiele incydentów na całym świecie pokazało realne niebezpieczeństwo ataków, które mogą zakłócać działanie całego szeregu urządzeń niekojarzonych dotychczas z technologia komputerową, w tym również krytycznych dla funkcjonowania współczesnego społeczeństwa obszarów infrastruktury m.in. energetycznej, komunikacyjnej lub transportowej.

Jakie są obecnie znane zagrożenia wynikające z cyberataków i w jaki sposób można się przed nimi zabezpieczać? Dowiecie się tego już w najbliższą środę na zajęciach poprowadzonych przez jednego z naszych szczecińskich naukowców, nauczyciela akademickiego, Dipl.-Inform. Macieja Buraka z Katedry Zastosowań Informatyki Wydziału Elektrycznego ZUT. Zapowiada się niezwykle interesująco - tematyka idealna na scenariusz filmu akcji;) Zapraszamy klasy drugie i trzecie wg harmonogramu.