Biesiada Marynistyczna "100 lat Polski na morzu"

Podczas XIX Biesiady Marynistycznej kapitan żeglugi wielkiej Marian Otawa, nauczyciel ZCEMiP, przedstawił zebranym wykład pt. „Historia Polski na morzu”.

Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej jest ważnym ośrodkiem nauk morskich i przyjaznym portem dla ludzi morza, w związku z czym Uczniowie ZCEMiP poznali największych szczecińskich armatorów, którzy odgrywają szczególną rolę na morzu oraz opowiedzieli zebranym o największych statkach.

Pani Krystyna Pohl, podczas wykładu „Panie na mostku kapitańskim”, opowiedziała o wielkiej roli kobiet w morskiej historii.

Woda to nie tylko morze, ale także żegluga śródlądowa. To zagadnienie przybliżył w czasie spotkania pan Zbigniew Antonowicz, prezentując temat „Polski transport na Wiśle i Odrze”. XIX Biesiadę Marynistyczną zakończyła prezentacja uczniów ZCEMiP, którzy stanowili część załogi historycznego rejsu z okazji odzyskania niepodległości Polski i dla uczczenia pamięci tych, którym naszą wolność zawdzięczamy.

Dziękujemy serdecznie naszym wspaniałym Gościom za udział w uroczystej XIX Biesiadzie Marynistycznej.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć, jak zwykle, w naszej galerii.