Odwiedziło nas

04799015

Your IP: 52.55.186.225
Dziś jest: 2019-04-24

Projekt unijne w ZCEMiP:Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością dla Kształcenia Morskiego

FaceBookTwitter


Strona główna

Konferencja Samorządów Uczniowskich "Xu 2018"

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie, pod opieką Pani Jolanty Halickiej, wzięli udział w III Edycji Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich „Xu 2018”.
Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Lewicki, kl. 4Tn,  Bartosz Kaźmierski, kl. 1Tme i Oliwer Dutkiewicz z kl. 1 Tmoż.
Konferencja organizowana po raz trzeci przez Uczniów dla Uczniów objęta została patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka województwa zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin oraz Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. Konferencja odbywała się w kilku miejscach: w V LO, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego i w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Reprezentanci szkół z całej Polski pracowali przez trzy dni, od 24 do 26 października, nad pomysłami realizacji tegorocznego Projektu o motywie ekologicznym, który można wdrożyć w każdej szkole, w celu troski o naszą planetę. Celem spotkań było także kształtowanie umiejętności radzenia sobie z problemami współczesnej szkoły i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań na rzecz rozwoju społecznego. Zespoły zajmowały się kreowaniem nowych idei i działań ekologicznych podczas warsztatów, pracy w sekcjach, debat, gry miejskiej. Odbyły się wykłady z udziałem prelegentów z zagranicy oraz z Uniwersytetu Szczecińskiego. Pojawiły się cenne inicjatywy związane z ekologią – ekonomizacja zużycia wody i energii, gospodarka odpadami, recykling, sadzenie drzew i wiele, wiele innych. Reprezentacje szkół pracowały w 9 zespołach. Trzeci dzień Konferencji odbywał się w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie i rozpoczął się wystąpieniem Marszałka województwa zachodniopomorskiego, Pana Olgierda Geblewicza.  Następnie każda grupa prezentowała efekty swojej pracy – Projekty szkolnych samorządowców. Uczestnicy przeszli do VLO, gdzie po przemówieniu Prezydenta Miasta Szczecin, Pana Piotra Krzystka, odbyła się Debata Oksfordzka pod patronatem Oxford University Press, na temat: „Zakaz stosowania toreb jednorazowych, słomek i opakowań plastikowych – czy jest dobrym pomysłem?” Po debacie ogłoszono wyniki na najlepszy Projekt oraz wręczono dyplomy i nagrody.
Nasz Samorząd Uczniowski wykazał się ogromnym zaangażowaniem i godnie reprezentował naszą Szkołę. Nawiązano nowe kontakty i znajomości, które już niebawem zaowocują kolejnymi wspaniałymi inicjatywami uczniowskich samorządowców ZCEMiP.

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl