Szkolny konkurs recytatorski „Poeci o Niepodległej” został rozstrzygnięty.

poeciWe wtorek, 30 października , w szkolnej bibliotece odbył się konkurs poezji patriotycznej „Poeci o Niepodległej”, który był jedną z wielu uroczystości organizowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kameralnej atmosferze szkolnej biblioteki, przy kawie i pysznym cieście uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich recytowali wiersze m.in. K. I. Gałczyńskiego, T. Kubiaka, E. Słońskiego, C. K. Norwida, J. Lechonia i S. Barańczaka. Komisja konkursowa w składzie: Panie dyrektor Elżbieta Moskal i Joanna Grębosz – Cichocka oraz Anna Brzezin – Bujnowska stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia laureatów spośród prezentujących własną interpretację wierszy uczniów. Jury oceniając występy uczniów, brało pod uwagę dobór repertuaru, oryginalność interpretacji i ogólny wyraz artystyczny. Po długich naradach komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce ex aequo Natalii Przybyłowskiej z klasy 3Tn, która zaprezentowała wiersz Władysława Broniewskiego „Homo Sapiens” oraz Gabrielowi Orkiszewskiemu z klasy 3aTiw, który przedstawił wiersz Jana Lechonia „Rejtan”. Drugie miejsce zdobył Jakub Grabski z klasy 3Tn wierszem Edwarda Słońskiego „Ta, co nie zginęła”, natomiast trzecie - Magdalena Szczawińska z klasy 2Tn prezentująca wiersz Cypriana Kamila Norwida „Moja ojczyzna”.

Gratulujemy laureatom i wszystkim miłośnikom poezji z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie.