Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie 5 lutego 2019r. - jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

W związku z tym, że Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku szkolnym wypadł w terminie ferii zimowych, postanowiliśmy uczcić to święto 20 lutego. Oprócz akcji informacyjnej na terenie naszej szkoły planujemy przeprowadzenie, wśród uczniów klas pierwszych, testu wiedzy na temat bezpiecznego korzystania w sieci.