II Akcja Misyjna - Okulary dla Afryki

Okulary dla Afryki Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z p. dr. hab. n. med. prof. PUM Jerzym Sieńko i Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty organizują II Akcję Misyjną zatytułowaną „Okulary dla Afryki”. Zebrane okulary zostaną przekazane szpitalowi w miejscowości Wamba w centralnej Kenii.

Czas zbiórki to Wielki Post 2019; w naszej szkole do dnia 16 kwietnia 2019r. Okulary lecznicze mogą być zarówno używane, jak i nowe.

Okulary można przynosić do pedagoga – pani Katarzyny Michoń (sala 122) lub katechety pana Dawida Przybyły. Docelowo zebrane okulary zostaną przekazane do Wydziału Wychowania Katolickiego w Kurii Metropolitalnej przy ul. Papieża Pawła VI w Szczecinie.

Zapraszamy wszystkich, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, do tej „wędrówki od serca do dłoni” dla wsparcia Kościoła misyjnego.

K. Michoń, D. Przybyła