Handys in der Schul to hasło tegorocznej debaty z języka niemieckiego

W dniu 27.03.19 po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się debata z j. niemieckiego.

Tematem debaty były telefony komórkowe w szkole: „Handys in der Schule”.

W debacie uczestniczyli uczniowie z gimnazjum sportowego: Mikołaj Osowicki oraz Igor Kamiński z kl. 3G, Lesiuk Mateusz i Pasi Mateusz z kl. I Tbom, Karol Gutkowski i Bartosz Kaźmierski z kl. I Tme, Kacper Kinel, i Piotr Szcześniak z kl. I Tn, Denis Jobell z kl. 2 Tbom.

Debata była bardzo interesująca! Uczniowie dyskutowali w j. niemieckim na temat wad i zalet używania telefonów komórkowych w szkole. W podsumowaniu dyskusji uczestnicy doszli do wniosku, że telefon komórkowy jest bardzo popularnym, a czasami nawet niezbędnym urządzeniem i trudno byłoby zupełnie z niego zrezygnować.
Jednak wszyscy zgodzili się, że przydałoby się ustanowić zasady korzystania z telefonu komórkowego w szkole.

Do debaty, w ramach konkursu, uczniowie przygotowali plakaty. Komisja (i organizatorki w jednym: Krystyna Klejber, Urszula Tuziak, Jolanta Mikołajczak) postanowiła wyróżnić dwie prace, za które uczniowie: Jakub Stachnik z 3 G oraz Julia Skupińska z 2Ti otrzymali oceny celujące.