Wizyta w Pałacu Prezydenckim

BARTOSZ KAŹMIERSKI LAUREATEM Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół”.

Uczeń klasy I Tme Bartosz Kaźmierski wraz z Panią Jolantą Halicką 25 kwietnia br. uczestniczyli w spotkaniu z Pierwszą Damą.
Pani Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego finalistów III Edycji Konkursu „Bliżej pszczół”.

Organizatorami tego cyklicznego Konkursu są:  Fundacja Rozwoju KUL, Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy o świecie pszczół, które pełnią szczególnie ważną rolę w zapylaniu roślin i produkcji miodu. Rozwój cywilizacji stwarza wiele zagrożeń dla życia pszczół. Konkurs ma więc zwrócić uwagę na potrzebę ochrony tych pożytecznych owadów w środowisku naturalnym oraz konieczność prowadzenia naukowego dialogu na temat życia pszczół, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich.

W czasie wizyty Pierwsza Dama wręczyła laureatom nagrody i oprowadziła młodzież po Pałacu Prezydenckim.

Serdecznie gratulujemy Bartoszowi wyjątkowej pasji, docenionej na forum ogólnopolskim i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło zdjęcia:  https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,547,spotkanie-malzonki-prezydenta-z-mlodymi-przyjaciolmi-pszczol.html