NARODOWE CZYTANIE 2019

W sobotę, 7 września Uczniowie ZCEMiP wzięli udział w akcji społecznej „NARODOWE CZYTANIE”.

To już ósma edycja tej akcji. Patronuje jej Para Prezydencka RP. W tym roku czytano osiem polskich nowel, m.in.  „Katarynkę” B. Prusa, „Dym” M. Konopnickiej, „Sachem” H. Sienkiewicza. Uczniowie naszej szkoły wraz z Panią V. Tarnowską uczestniczyli w tym patriotycznym i kulturalnym wydarzeniu w „Książnicy Pomorskiej” w Szczecinie, gdzie Pani V. Tarnowska przeczytała szczecińskiej publiczności fragment noweli W. S. Reymonta „Orka”.

Piękne fragmenty polskiej literatury, kształtujące postawy patriotyczne, ilustrujące życie Polaków w latach zaborów, ukazujące pielęgnowanie naszej tożsamości narodowej i będące dumą polskiej kultury, czytano w ponad 300 miejscach. Zachęcamy całą społeczność szkolną ZCEMiP do sięgania po dzieła polskich autorów – pisarzy, poetów, dramaturgów, publicystów. Mamy blisko do literackiej kultury – biblioteka szkolna znajduje się na II piętrze.

Zapraszamy także wszystkich do Książnicy Pomorskiej, gdzie oprócz ogromnego księgozbioru przez cały rok można znaleźć ofertę wspaniałych, kulturalnych imprez.