Rajd integracyjny dla pierwszych klas wojskowych

W dniu 16 września, odbył się RAJD INTEGRACYJNY, dla pierwszych Klas Wojskowych. Trasa marszu wiodła, przez Puszczę Wkrzańską. Rajd rozpoczął się w okolicach Bukowa a zakończył na Polanie Harcerskiej. W trakcie marszu, młodzież klas wojskowych, opanowała umiejętność orientowania mapy w terenie. Nauczyła się również wyznaczać azymut dalszej drogi marszu. W pobliżu Dębu Bogusława X, instruktorzy z drugiej , trzeciej i czwartej klasy, przygotowali medyczny punkt nauczania. Pierwszoklasiści, mieli okazję sprawdzić się w bardzo realistycznej sytuacji, w której poszkodowany z licznymi obrażeniami, wymagał udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugiej fazie RAJDU, przećwiczono wojskowe zachowanie się w terenie zajętym przez przeciwnika. Uczniowie poruszali się w różnych ugrupowaniach marszowych oraz odpowiednio reagowali na pojawiające się zagrożenia. RAJD zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na Polanie Harcerskiej.

W roli instruktorów, wystąpili uczniowie starszych klas wojskowych : Hubert Małolepszy, Marcel Szelągiewicz, Maciej Lewandowski, Ola Zioło, Nicola Boruszyńska, Bartosz Jankowski, Jakub Boczek, Gabrysia Markiewicz, Miłosz Żubert oraz nasi absolwenci : Sandra Grzesik, Jacek Góral, i Ola Niedźwiecka. Opiekę nad grupą sprawowali : panie Izabela Sulikowska- Suchy, Marta Jabłonowska, Elżbieta Wołoszyn i panowie : Tomasz Jachna i Dariusz Woźniak, Arkadiusz Socha i Andrzej Węgielewski.