Zapraszamy do udziału w XII Edycji Edukacyjnego Konkursu Plastycznego „Ważne 9 miesięcy bez alkoholu”

Organizatorem konkursu jest Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza serc”.

Przedmiotem konkursu jest plakat lub ulotka promująca abstynencję w czasie ciąży. Plakat w dowolnym formacie; ulotka w formacie A4, dowolnie złożona. Prace należy dostarczyć do dnia 12 listopada 2019r. do pedagogów szkolnych, którzy służą informacjami na temat konkursu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie uczniów, którzy nie ukończyli 18 roku życia jest uzyskanie zgody od swoich rodziców/opiekunów prawnych na przetwarzanie danych osobowych.

Celem konkursu jest:

• przekazanie informacji, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży, a każda jego ilość wiąże się z uszkodzeniem płodu;
  • zwiększenie świadomości oraz zachęcenie młodzieży do obrony i promowania zasady abstynencji w czasie ciąży.

FAS (FETAL ALCOHOL SYDROME) Płodowy Zespół Alkoholowy jest to zaburzenie dotyczące rozwijającego się płodu, będące skutkiem narażenia go na działanie alkoholu. To zespół wad wrodzonych, somatycznych (dotyczących ciała) oraz neurologicznych (dotyczących ośrodkowego układu nerwowego, głównie mózgu). Więcej informacji na www.teczaserc.pl

Zespołowi FAS można zapobiec w 100% - zachowując całkowitą abstynencję w czasie ciąży.

K. Michoń, A. Zagdańska - Parada