Młodzieży czytanie 2019

20 listopada uczniowie naszej szkoły: Artur Kotliński, Maciej Prygiel (1Tng), Filip Podleżański (1Tiwg), Piotr Martenka (1Tmep) i Filip Karczewski (3Tme) wzięli udział w akcji "Młodzieży czytanie" zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Książnicę Pomorską. Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów jest także kontynuowanie akcji "Narodowe Czytanie", do której zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda. Podczas tegorocznej odsłony akcji "Narodowe Czytanie" Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Nasi uczniowie mieli okazję przedstawić swoją interpretację "Antka" Bolesława Prusa.

Gratulujemy udanego występu!