5 lat Debaty Międzyszkolnej w ZCEMiP!

Zapraszamy serdecznie na V Debatę Międzyszkolną, która odbędzie się 06 lutego 2020 r. o godzinie 11.00 w auli Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie przy ulicy Hożej 6.
Ta cykliczna impreza odbywa się w tym roku pod hasłem 100 lat wolnej Polski.... O tym „trzeba mówić”! W debacie wezmą udział uczniowie dwóch znanych Szczecinie szkół kształcących w zawodach morskich i technicznych - Zespołu Szkół Łączności oraz Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej.

Dyskusja młodzieży skupi się wokół pięciu wątków tematycznych:

1. Czy udział Polaków w II wojnie światowej można nazwać walką za wolność Waszą i Naszą?
  2. Czy Polacy mieli znaczący wpływ na upadek komunizmu, czy też nasza rola była marginalna?
  3. Czy polska kultura ostatniego 100 – lecia jest rozpoznawalna na świecie?
  4. Czy polska myśl naukowa ostatniego 100 – lecia przyczyniła się do rozwoju nowoczesnej nauki na całym świecie?
  5. Czy można wskazać jeden, dominujący temat w historii ostatnich 100 lat naszego kraju, o którym „trzeba mówić”?

W spotkaniu, oprócz młodzieży obu szkół, będą uczestniczyć przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Morskiej w Szczecinie, Kościoła Katolickiego, Wojska Polskiego, świata polityki oraz przedstawiciele mediów.