Konferencja: Być (z) kobietą i nie zwariować. Mikrowyprawa po kobiecości XXI w.

W czwartek 5.03.2020 w naszej szkole odbyła się druga konferencja dyskusyjna z cyklu „Jestem człowiekiem”, zorganizowana przez ks. Roberta Bałuka i Dawida Przybyłę – katechetów ZCEMiP.

Tematem spotkania było zagadnienie kobiecości w aspekcie jej przeżywania, jak i zrozumienia. Na konferencje zaproszone zostały dwie wspaniałe kobiety: pani Katarzyna Sachaj, która przybliżyła nam kwestie związane z fizjologią kobiecej płodności i potrzebą odpowiedzialnej troski za jej rozwój oraz pani Anna Ś. Butrym, która – jako doradca rozwoju osobistego i zawodowego – ukazała nam potrzebę świadomego budowania tożsamości kobiety, wartość pokonania samej siebie oraz zachęciła mężczyzn do wspierania kobiecości naszej szkoły, która jest bardzo z maskulinizowana.