UWAGA! KONKURS! Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszechobecna – na ulicach, w szkole, w telewizji. Warto więc stawić jej czoła, reagować kiedy komuś dzieje się krzywda.
Drodzy uczniowie,
02 października jest Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy. Celem obchodów jest "szerzenie idei życia bez przemocy, umacnianie pokoju, głoszenie tolerancji i zwiększanie świadomości społeczeństwa w temacie". Tego dnia nasze myśli szczególnie kierują się ku ofiarom przemocy fizycznej czy psychicznej. Aby aktywniej włączyć się w obchody proponujemy Wam szkolny konkurs plastyczny – plakat propagujący życie bez przemocy.
Format pracy: A-2, A-3
Technika wykonania dowolna: malarstwo, grafika, rysunek, grafika komputerowa. Prace muszą być płaskie, bez użycia materiałów nietrwałych: plasteliny, modeliny, bibuły, kaszy itp., z możliwością eksponowania w ramie pod szkłem.
Na odwrocie każdej pracy należy nakleić dokładnie uzupełnioną stopkę (imię i nazwisko autora, klasa). Prace przekazujemy do gabinetu pedagoga szkolnego (120a) do 02 października. Na twórców zwycięskich prac czeka nagroda.
Powodzenia :)