Organizacja pracy od 18 stycznia 2021r.

KOMUNIKAT Dyrektora ZCEMiP nr 2/2021

w sprawie organizacji pracy  w dniach 18-31 stycznia 2021.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ustalam co następuje:

1. W dniach 18-22.001.2021 wszystkie zajęcia odbywają się zdalnie, od 25 stycznia zajęcia praktyczne zawodowe dla wybranych klas odbywać się będą na ternie szkoły w wymiarze nie przekraczającym 10 godzin tygodniowo w sposób skumulowany w małych grupach, jeśli nie jest możliwe zastosowanie obowiązkowego dystansu społecznego w pracowni zawodowej.
  2. Szczegółowy harmonogram zajęć stacjonarnych przedstawią nauczyciele przedmiotów zawodowych.
  3. Od 24 stycznia czynny będzie internat szkolny. Chęć zamieszkania w internacie należy zgłaszać kierownikowi internatu do dnia 20 stycznia 2021r. .
  4. Na terenie placówki podczas realizacji zajęć stacjonarnych obowiązuje wzmożony reżim sanitarny:
    częste mycie i dezynfekowanie rąk udostępnionymi na terenie szkoły środkami, noszenie maseczek lub przyłbic przez cały czas realizacji zajęć (należy pamiętać o konieczności zmiany maseczek jeżeli zajęcia trwają dłuższy czas).
  5. Zabronione jest przynoszenie do szkoły zbędnych rzeczy, nie koniecznych do realizacji zajęć.
  6. W dalszym ciągu nie pracuje szatnia szkolna, a odzież wierzchnia będzie przechowywana w sali lekcyjnej w której odbywać się będą zajęcia. Bardzo prosimy o przynoszenie worków foliowych, w które będzie można włożyć kurtki i powiesić w wyznaczonym miejscu.
  7. Osoby wchodzące na teren szkoły podlegają obowiązkowemu pomiarowi temperatury.
  8. Niedopuszczalne jest uczestnictwo w zajęciach osób chorych, przebywających na kwarantannie lub u których zaobserwowano niepokojące objawy chorobowe.
  9. Zakres materiału obowiązujący w okresie od 18 do 31 stycznia opublikowany zostanie uczniom w zespołach klasowych w aplikacji MS Teams.
  10. Uczniowie mający problemy z dostępem do technologii IT lub problemy z dostępem do Internetu mogą skorzystać ze sprzętu będącego na wyposażeniu szkoły.  Potrzeby w tym zakresie proszę zgłaszać do wychowawców.
  11. Komunikacja z pracownikami ZCEMiP odbywa się drogą elektroniczną lub telefonicznie w godzinach 8.30 - 14.30 , a spotkania indywidualne możliwe są jedynie w wyjątkowych sytuacjach po uprzednim umówieniu z pracownikiem szkoły.