Młodzieżowy Budżet Obywatelski

MBO SzczecinSamorząd Uczniowski ZCEMiP zaprasza wszystkich Uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w przedsięwzięciu Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Każda szkoła, która weźmie udział w tegorocznej edycji będzie miała do zagospodarowania 8,5 tys. zł. Projekt może zgłosić cała klasa a nawet mała grupa uczniów (co najmniej 3 osoby).
„Zgodnie z tegorocznym harmonogramem, nabór wniosków rozpocznie się 10 lutego br. Na ich złożenie, grupy składające się z co najmniej 3 osób będą miały czas do 21 lutego. Następnie, po zweryfikowaniu złożonych wniosków, głosowanie na poszczególne projekty odbędzie się w dniach od 22 do 26 marca br. Ogłoszenie wyników w szkołach powinno nastąpić do 31 marca 2021 r., a realizacja zwycięskich projektów do 25 czerwca br.”

Źródło: https://pe.szczecin.pl/chapter_201199.asp?soid=71c0caba4d244713aa42c5f65b79318d

Termin składania projektów w szkole upływa zatem 21.02.2021 r. Należy je przesłać na adres mailowy do opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

MBO Szczecin

W zeszłym roku zrealizowaliśmy dwa pomysły zgłoszone przez naszych Uczniów:

1. ”Woda dla każdego”- miejsca, w których uczniowie korzystają z filtrowanej wody pitnej.
  2. ”Przystanek Relaks”- Miejsca odpoczynku i spotkań uczniów na świeżym powietrzu.

W tym roku też wykorzystajmy szansę i zdobądźmy pieniądze na Wasze marzenia o szkole. Zróbmy coś świeżego i niebanalnego dla siebie, dla klasy, dla całej młodzieży ZCEMiP.
Pamiętajmy, że projekty muszą być zgodne ze Statutem Szkoły oraz uwzględniać ograniczenia epidemiczne i możliwość zrealizowania w reżimie sanitarnym.
Na wszelkie ewentualne pytania dotyczące MBO odpowiedzą: Opiekunowie SU, Rada SU oraz Ambasadorowie MBO w ZCEMiP – Członkowie Samorządu.
Zachęcamy do zapoznania się z załącznikami: zarządzenie prezydenta miasta Szczecin, instrukcja.
Trzymamy kciuki za Wasze super pomysły i czekamy na projekty do 21 lutego:)

Rada SU

oraz J. Halicka i V. Tarnowska