Warsztaty "ABC Żeglarskie"

W ramach Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej w dniach 01-08 października 2022 roku odbyły się wyjazdowe warsztaty „ABC Żeglarskie” dla uczniów/liderów SZKOLNYCH KÓŁ EDUKACJI MORSKIEJ.

Tematyka szkolenia poświęcona była edukacji wodnej i żeglarskiej wśród dzieci i młodzieży, i miała na celu praktyczne wyposażenie uczniów w niezbędną wiedzę z zakresu żeglarstwa poprzez udział w rejsie na żaglowcu.

Rejs zorganizowany i sfinansowany został przez Wydział Oświaty UM Szczecin i Pracownię Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży w Szczecinie, odbył się na żaglowcu STS Kapitan Borchardt w terminie od 1 do 8 października 2022 r. na akwenie Morza Bałtyckiego z zawinięciem do portu na Bornholmie. Uczestnikami rejsu była młodzież z 18 szczecińskich szkół/placówek oświatowych, w których prowadzone jest Szkolne Koło Edukacji Morskiej, w tym dwóch uczniów z naszej szkoły: Paweł Kozak z kl. 3Tmom oraz Tomek Janowczyk z kl. 4TnP.

Wspomnieć należy, że początek rejsu nie był łatwy i przebiegał podczas trudnych warunków pogodowych przy sile wiatru powyżej 6 Beauforta.

Zaokrętowanie na żaglowiec nastąpiło w Ustce, a wyokrętowanie uczestników rejsu w Szczecinie (na Łasztowni) w dniu 08.10.2022 r. Na zakończenie młodzież otrzymała opinie z rejsu z oceną przydatności do pracy w załodze żaglowca. Nie musimy chyba dodawać, że chłopcy z naszej szkoły sprawili się bardzo dobrze i już marzą o kolejnych morskich przygodach.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Opiekunowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej