Spotkania uczniów klas pierwszych z Policjantką

Pani Magdalena Łykowska – policjantka z Komisariatu Policji Szczecin - Nad Odrą przeprowadziła w br. szkolnym w klasach pierwszych: 1OPa, 1OPb, 1Tmo, 1Tmem, 1Ts, 1Tep, 1Tme zajęcia na temat: „Odpowiedzialność prawna nieletnich”.

Zapoznała uczniów z obecnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi prawnych aspektów postępowania w sprawach nieletnich zagrożonych demoralizacją i sprawców czynów karalnych. W dniu 01 września 2022r. weszła w życie Ustawa z dnia 9 czerwca 2022r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Pani Policjantce bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia, a także podniesienie kompetencji naszych uczniów w zakresie prawa i profilaktyki zachowań ryzykownych. W planach są jeszcze zajęcia w klasach: 1Ti, 1Tiw, 1Tn.

Pedagog szkolny - Katarzyna Michoń