Wizyta w Morskim Centrum Nauki

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 i 14 pażdziernika Morskie Centrum Nauki otworzyło swoje podwoje dla szkół. Ze względu na to, że ośrodek jest w trakcie prac wykończeniowo – instalacyjnych, liczba zaproszonych grup była ograniczona. Uczniowie kl. 3Tmom pod opieką Wychowawcy zwiedzali budynek, w którym powstaje wystawa stała. Kierownik placówki oprowadził nas po miejscach, w których wiele spośród 200 eksponatów interaktywnych jest już zamontowanych. Niedawno odbył się wewnętrzny pokaz techniczny, zorganizowany w planetarium na terenie MCN przez francuską firmę RSA, który zrobił wielkie wrażenie, podobne odczucia mieliśmy i my. Wśród zgromadzonych eksponatów i interaktywnych urządzeń widzieliśmy oryginalny kajak Aleksandra Doby, czy podłużny przekrój ok. 10-metrowego jachtu żaglowego. Największe wrażenie zrobiło na nas planetarium oraz piękny widok z ogromnego tarasu widokowego na dachu obiektu.

Wychowawca kl.3Tmom Wojciech Tomczak