2013.05.27 - Informacje dla absolwentów ZCEMiP - nowe ciekawe kierunki studiów

Informacja o nowym kierunku
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INWESTYCJE
na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US

Kierunek Przedsiębiorczość i Inwestycje jest pierwszym kierunkiem o profilu praktycznym na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Ogólne cele kształcenia kierunku mają charakter głównie praktyczny. Jego celem jest rozwijanie umiejętności praktycznych i w rezultacie przygotowanie absolwenta do: założenia i prowadzenia własnego, małego przedsiębiorstwa, przejęcia i rozwoju firmy rodzinnej, funkcjonowania w charakterze lidera lokalnej przedsiębiorczości – kreatora przedsięwzięć gospodarczych i różnego rodzaju inicjatyw na rynku lokalnym.

Absolwent, otrzymując tytuł zawodowy licencjata, jest przygotowany do założenia i rozwijania własnego biznesu, przejęcia biznesu rodzinnego, pracy na stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach, w firmach konsultingowych i innych organizacjach typu instytucje wspierania przedsiębiorczości. Może także pełnić rolę lidera przedsiębiorczości lokalnej np. na wsi, w małej miejscowości. Jest to niezwykle istotne ze względu na wzrastające bezrobocie wśród młodych ludzi. Nabyte umiejętności pozwolą im założyć własną firmę, co przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki, a także stworzy nowe miejsca pracy.

Atutem innowacyjnego programu studiów jest połączenie wiedzy teoretycznej z jej weryfikacją w praktyce. Przewidziano wizyty studentów w innowacyjnych przedsiębiorstwach regionu zachodniopomorskiego celem poznania rzeczywistych aspektów funkcjonowania firm, bezpośrednie kontakty studentów z przedsiębiorcami i grupową pracę studentów przy rozwiązywaniu problemów typowych dla małego i średniego biznesu.

Profil praktyczny umożliwia kształcenie pod kątem potrzeb małych i średnich firm. Kierunek wspierają: Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Technopark Pomerania i Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, których doświadczenia w zakresie wspierania przedsiębiorczości zostały wykorzystane przy tworzeniu kierunku ale także ich specjaliści będą współdziałali z kadrą uniwersytecką w realizacji programu studiów. Przewidziana jest współpraca z małymi i średnimi firmami regionu w zakresie prowadzenia zajęć i praktyk studenckich oraz doskonalenia programu kształcenia na kierunku.

Informacja za pośrednictwem: TECHNOPARK POMERANIA - Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny Sp. z o.o. - ul. Niemierzyńska 17A, 71-441 Szczecin