2013.05.27 Konkurs "Sprawni jak żołnierze"

W dniach 23-24.05.2013 w Koszalinie XXXVI Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Wieloboju Sprawnościowo-Obronnym „Sprawni jak Żołnierze 2013”. Do konkursu w kategorii ponadgimnazjalnej stanęło 14 drużyn żeńskich oraz męskich. Celem imprezy było wyłonienie reprezentacji województwa do finału ogólnopolskiego, wyzwalanie pozytywnych cech charakteru w sportowej rywalizacji oraz integracja środowiska uczniowskiego. ZCEMiP było reprezentowane przez następujące składy zespołów :

drużyna żeńska 1 Tiw:

Patrycja ŻAK - Kapitan zespołu

Aleksandra KRYCH

Donata HANCZAROW

drużyna męska 1 Tiw:

Radosław GIL - Kapitan zespołu

Adam BARAN

Oskar MELNIK

Opiekunem był wychowawca  i koordynator szkolenia wojskowego w ZCEMiP -  DARIUSZ WOŹNIAK.

Pierwszego dnia, przed południem, uczestnicy zmagali się na strzelnicy garnizonowej w Koszalinie. Uczniowie uczestniczyli w następujących konkurencjach: udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej, rzut granatem zaczepnym RG-42, strzelanie z karabinka sportowego na odległość 25  metrów. Nasze reprezentacje  najlepiej spisały  się w konkurencji „udzielanie pierwszej pomocy”. Po południu drużyny startowały w biegach na orientację. Zawody zostały rozegrane na terenie góry Chełmskiej. Uczestnicy otrzymali mapy z naniesionymi punktami. Wygrywała drużyna, która odnalazła największą ilość punktów w jak najkrótszym czasie.

Następnego dnia od samego rana rozgrywano ostatni konkurencje tj. Biegowy Test Sprawnościowy. Nasza zawodniczka Donata HANCZAROW uzyskała trzeci czas zawodów w tej konkurencji. Po zakończeniu ostatniej konkurencji uczestnicy udali się do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. O godzinie 14.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród drużynom,  które zajęły miejsca medalowe. Pan wicekurator Piotr Rembowski pogratulował wszystkim uczestnikom wieloboju sportowej postawy.

Tym razem nie udał się zdobyć punktowanego miejsca, ale spróbowaliśmy swoich sił i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zdobędziemy miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom ZCEMiP i ich opiekunowi.