2013.06.12-udział w projekcie "Dzień Niemiecki"

W dniach 12., 13. i 14. czerwca 2013 roku uczniowie Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej uczestniczyli w realizacji projektu „Der Tag”,  czyli „Dzień niemiecki” w Szczecinie. W kilku punktach miasta prezentowali mieszkańcom stare fotografie wybranych obiektów Szczecina i informowali o historii tych miejsc. Odbywały się również rozmowy zarówno z Polakami jak i Niemcami przebywającymi akurat w Szczecinie, quizy na temat Szczecina i dokonywanie pamiątkowych wpisów. Grupy uczniów pracowały nad realizacją projektu pod opieką germanistów naszej szkoły. Uwieńczeniem projektu była wystawa „Szczecin wczoraj i dziś” na terenie szkoły. Warto wspomnieć, że akcja „Dzień polsko – niemiecki” odbywa się w Polsce już po raz trzeci i przyjmuje formę „Dzień niemiecki”. Pomysł akcji narodził się na szczeblu rządowym obydwu państw. Patronem akcji jest PNWM i Kuratorium Oświaty w Szczecinie, natomiast szkolnym koordynatorem była pani Urszula Tuziak.  Mamy nadzieję, że udział w tej akcji stanie się coroczną tradycją naszej szkoły.