Wycieczka kl. 1 Tep Terminal Promowy w Świnoujściu 18.05.2023r.

Dzisiaj kl. 1 Tep była na wycieczce zawodowej na Terminalu Promowym w Świnoujściu wraz z p. Edytą Antkowiak-Szadkowską, p. Michałem Różańskim i p. Mariuszem Szadkowskim.

Terminal Promowy Świnoujście - to nowoczesny port poprzez swoje dogodne położenie geograficzne. Jest doskonałym miejscem i bezpiecznym punktem tranzytowym, w którym splatają się wszystkie ważne drogi morskie, lądowe i kolejowe, łączące Północ z Południem, Zachód ze Wschodem. To jeden z czterech polskich terminali promowych, największy i najnowocześniejszy.

Do terminalu prowadzi droga krajowa nr 3, będąca jednocześnie częścią europejskiej trasy E65. Terminal posiada połączenia lądowe (drogowe i kolejowe) oraz wodne (poprzez tor wodny Świnoujście–Szczecin) ze Szczecinem i resztą kraju.

Obecnie terminal promowy oferuje:
* 24- godzinny serwis portowy we wszystkie dni w roku,
* kompleksową obsługę promów morskich, statków ro-pax i ro-ro,
* przeładunki ro-ro pojazdów drogowych i wagonów kolejowych,
* obsługę pasażerów,
* przeładunki i składowanie towarów oraz naczep drogowych,
* współpracę portową w obsłudze ładunków ponadnormatywnych,
* transport naczep drogowych w obrębie portu Świnoujście,
* najem powierzchni reklamowych,
* usługi parkingu strzeżonego.

Uczniowie mogli obejrzeć i zapoznać się z pracą i funkcjonowaniem terminalu.

Zapraszamy na fotorelację :)

Fot. Edyta Antkowiak-Szadkowska