Strona główna

Początek praktyk 3Tn i 3Tmom

Dziś (22.05.2023 r.) rozpoczyna się pierwszy dzień praktyki morskiej klas 3Tn i 3Tmom na statku „Dar Młodzieży”.

Uczniowie są bardzo przejęci organizacją życia i czekającymi ich zadaniami, ponieważ jest to ich debiut na żaglowcu. Wraz z uczniami naszej szkoły na statku jest jeszcze grupa ukraińskich uczniów ze szkoły morskiej w Odessie, a niebawem dotrą studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W związku z trudnościami językowymi grupy ukraińskiej, wszelka służbowa komunikacja na statku odbywa się w języku angielskim, co będzie sprawdzianem i możliwością rozwinięcia umiejętności językowych dla naszych uczniów i zaprocentuje w ich przyszłej pracy na morzu.

Na zdjęciu nienagannie umundurowani kadeci przygotowują się do podniesienia bandery. Więcej zdjęć na fb.

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl