Spektakl "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA na motywach opowiadania Charlesa Dickensa

Jak co roku w ten szczególny grudniowy przedświąteczny czas, gdy serca szerzej się otwierają na potrzeby drugiego człowieka, gdy w gonitwie codziennych spraw zatrzymujemy się na chwilę, by pomyśleć o tym, co w życiu jest ważne, spotykaliśmy się na przedstawieniu przygotowanym przez uczniów wspieranych przez Panie Polonistki.
W brawurowo zagranym spektaklu opartym na motywach opowiadania Charlesa Dickensa, a zaadaptowanym na potrzeby sceny przez Panią Joannę Curyl, wystąpili uczniowie klas 1Tn, 2Tn, 2Tiw, 3Tn, 3Tme i 4Tep. Na kształt przedstawienia złożył się wysiłek wielu osób i wszystkie przyczyniły się do jego sukcesu. Najpierw aktorzy - w postać Ebenezera Scrooge`a wcielił się doskonale Marcin Wieczorek, Boba zagrał brawurowo Kiril Kruchynin, mroczne duchy budzące sumienie zatwardziałego sknery – Jakub Szyburski, Franek Pietras, Nikodem Stupieńko i Kuba Grzywacz, sympatyczną i grzeczną Kwestarkę – Natalia Wolska, złośliwych przechodniów – Anhelina Dubetska i Radek Surowiec, Tima i żonę Boba- gościnnych i życzliwych ludzi – odpowiednio Cyprian Buczek i Karina Stupieńko. Głosu narratorowi udzieliła Pani Urszula Hajdukiewicz.
W nastrój spotkania wprowadzili i pięknie spuentowali historię człowieka, który dojrzał w porę do zmiany swego życia - Anhelina Dubetska i Radek Surowiec przygotowani przez Panią Violettę Tarnowską, która jest również autorką zdjęć ilustrujących retrospektywne sceny.
Nie sposób nie docenić profesjonalizmu i solidności uczniów zajmujących się nagłośnieniem i odpowiadających za muzykę – Wojtka Popiołka, Kuby Szymańskiego i Radka Surowca. Wielkie uznanie także dla Mai Papiashvili, która zajęła się makijażem, a wygląd duchów dzięki niej stał się jeszcze bardziej mroczny. Autorkami scenografii były Panie Dorota Śliwińska, Jolanta Halicka i Marzena Rodziewicz, które zadbały o piękny wygląd sceny.
Pani dyrektor Elżbieta Moskal, jak również Panie dyrektor Joanna Grębosz - Cichocka i Beata Zalewska po zakończonym spektaklu, który był powtarzany pięć razy, tak by wszyscy uczniowie mogli go obejrzeć, wyraziły swoje uznanie dla efektów wysiłku uczniów, które mogły podziwiać na scenie, a także skierowały do obecnych życzenia rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, otwartości na drugiego człowieka oraz pogłębionej refleksji nad przesłaniem przedstawienia.
Życzymy wszystkim – Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły - i każdemu z osobna, by w nadchodzącym roku udało się zrealizować to, co Państwo zamierzacie, przewidzieć to, co może temu przeszkodzić i nie ustawać w czynieniu DOBRA.